Články


Nová továrna Mitsubishi v Thajsku

2011-01-03 Přečteno: 2 878x

Japonská automobilová firma Mitsubishi Motors chce postavit novou továrnu právě v Thajsku. Bude v ní vyrábět nový malý model, který je určený zejména pro rozvíjející se trhy, ale také pro trhy vyspělé.

Mitsubishi investuje celkem 16 miliard bátů, což je v přepočtu deset miliard korun, aby mohla postavit v Thajsku novou továrnu, v níž bude vyrábět zcela nový model. Továrna bude produkovat celkem 150 tisíc vozů za rok, přičemž tuto kapacitu bude možné rozšířit za nějaký čas na 200 tisíc vozů ročně.

Provoz závodu bude zahájen v březnu roku 2012 a nabízí se tak nová pracovní síla, přičemž závod zaměstná cca 3 tisíce pracovníků. Mitsubishi v Thajsku postavila již dvě továrny. Prezident automobilky Osamu Masuko také uvedl, že by chtěl malý model vyrábět i v Číně, Brazílii či dokonce i v Indii.

Mitsubishi je společnost, kterou založil v roce 1870 mladý japonský podnikatel Yataro Iwasaki z ostrova Šikoku. Nejdříve se jednalo o malou námořní společnost. Rodina mladého Japonce měla v erbu tři staré diamanty. Spojením dvou erbů z dubových listů vzniklo logo, jehož název zněl Tsukumo shokai. Logo bylo v roce 1875 upraveno a dostalo nový název, který je používán dodnes.

V roce 1917 představila společnost Mitsubishi svůj Model A, což byl první sériově vyráběný japonský vůz. Byl určen pro sedm pasažérů a pod kapotou měl ukryto 35 koní. Svůj první autobus uvedla Mitsubishi na trh v roce 1932 a jednalo se o FUSO B46. Společnost se začala postupně rozvíjet, rozšiřovat svou nabídku automobilů a dnes patří ke světoznámým automobilkám chlubící se kvalitními automobily se svými přednostmi i negativy.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články