Články


Návod k čištění K&N filtrů

18 komentářů 2008-03-14 Přečteno: 6 667x

1. Návod k čištění-Předčištění

Vyjměte filtr z motoru a jemným štětcem očistěte hrubé nečistoty

2. Nanesení čistidla

Naneste větší vrstvu čistícího prostředku K&N po celém povrchu filtru tak aby bavlna dobře nasákla čistidlo..

3. Koupel rozměrného filtru

V případě, že je filtr větších rozměrů je možné ho ponořit do nádoby s čistidlem a nechat působit asi 10 min.

4. Doporučení při čištění

Vždy používejte pouze čistidlo K&N.Nepoužívejte benzin či jiné acetonové přípravky. Nikdy nedávejte filtr do pračky či do horké koupele. Nepoužívejte vysokotlaké hadice. Při použití jednoho z výše uvedených se může filtr mechanicky poškodit.

5. Opláchnutí

Po nanesení čistidla opláchněte filtr běžným proudem studené či mírně vlažné vody, vždy tak, aby proudění vody bylo z vnitřní (čisté) strany směrem ven. Tímto způsobem se odstraní nečistoty a nezanese se čistá strana filtru.

6. Sušení

Vždy nechte filtr uschnout přirozeným způsobem. Nikdy nepoužívejte stlačený vzduch. Nepoužívejte oheň. Nedávejte filtr do sušičky a nepoužívejte fén. Vystavení filtru vyšším teplotám dojde ke sražení bavlny a narušení struktury filtru. Stlačený vzduch nadělá do filtru díry a nečistoty nebudou zadrženy.

7. Olej ve spreji

Očištěný filtr musí být vždy naimpregnován K&N olejem. Naneste olej na vrchní hrany filtru a nechte působit asi 10 minut tak aby se olej rovnoměrně vstřebal do bavlněného složení filtru.

8. Doporučení při nanášení oleje

Nikdy nepoužívejte K&N filtr bez předchozího naimpregnování olejem. Používejte pouze K&N speciální olej. K&N olej je složen z přírodních materiálů a polymerových plastů k vytvoření efektivní bariéry. Červená barva je pouze barvivo k označení míst, kam byl již olej nanesen. Je možné, že červený olej časem zanikne, ale olej bude stále efektivní. Nikdy nepoužívejte žádný jiný olej.

9.Zlepšení výkonu

Čisticí proceduru opakujte po ujetí asi 40 tisíc km v závislosti na provozním prostředí Čistěte podstatně častěji pokud jezdíte v prašných podmínkách či v terénu. Jestliže je na filtru menší prachu naopak se zvýší filtrace, ale průchod vzduchu zůstane nezměněn.

Upozornění

Velmi jemný prach v zemědělství a v terénu urychlí opotřebení oleje a proto je nutné častější čištění. Pro lepší filtraci je možné použít K&N těsnící silikon k utěsnění gumových stran filtru ve vzduchovém boxu. K čištění používejte výhradně K&N čistící sadu k dosažení nejlepšího výkonu a životnosti filtru.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Filtr 18 Soused Krepi
7 let, 5 měsíců Filtr


Články