Články


DAKAR - Mitsubishi končí

3 komentářů 2009-01-30 Přečteno: 2 360x

Mitsubishi prodělává a končí s dálkovými rallye

Automobilka Mitsubishi již nebude startovat v dálkových soutěžích včetně slavné Rallye Dakar, kterou její tovární vozy dvanáctkrát vyhrály. Společnost to uvedla krátce poté, co oznámila, že za fiskální rok končící březnem prodělá 670 miliónů dolarů (přes 14,7 miliardy korun).

"Náhlý úpadek globální ekonomiky nás donutil pevněji dohlížet na své zdroje," uvedla v prohlášení čtvrtá největší japonská automobilka. Kvůli světové hospodářské krizi už dříve ukončily své aktivity v motoristickém sportu další japonské firmy. Honda odešla z mistrovství světa formule 1, Suzuki a Subaru chybějí v šampionátu v automobilových soutěžích a Kawasaki odstoupila ze seriálu MotoGP. Mitsubishi slavilo na Rallye Dakar v letech 2001 až 2007 sedm vítězství za sebou. Letošní první ročník soutěže na jihoamerickém kontinentu však favorizovanému továrnímu týmu nevyšel. Obhájce prvenství z poslední africké Rallye Dakar Francouz Stéphane Peterhansel, jeho krajan Luc Alphand a Japonec Hiroši Masuoka vypadli už v prvním týdnu. Nejlepším výsledkem pro Mitsubishi bylo sedmé místo českého jezdce Miroslava Zapletala ze soukromého týmu Offroadsport, který uspěl s vozem postaveným v roce 2001 pro Portugalce Carlose Sousu. Již v roce 2005 stáhlo Mitsubishi kvůli úsporám svůj tovární tým z mistrovství světa v rallye.

Během 26 ročníků Dakaru, kterých se Mitsubishi zúčastnilo, vyhrálo ve 12 ročnících, včetně sedmiletého období, kdy přišla řada výher za sebou. Automobilka díky účasti a trofejím upevnila povědomí o značce a její technické vyspělosti v oblasti vozů s pohonem všech kol, což je segment, který firmě generuje značnou část obratu. Nezanedbatelné jsou jistě také zkušenosti, které vývojové týmy Mitsubishi získaly při návrhu a provozování terénních speciálů v nějtěžších podmínkách

Osobně si myslím že Mitsubishi není jedinou tovární značkou která končí ,současná krize motoristickému sportu a nejen jemu nepřeje.Ubývá sponzorů kteří začínají šetřit a bez toho to je těžké udržet.Tak držme palce aby se naše diamanty udrželi a vrátily se co nejdřív na špičku.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Pokuty SR 3 estimator MYCHAK
8 let, 8 měsíců Pokuty SR


Články